Тема уроку: Множення у випадку кількох нулів у множнику. Розв’язування задач з
буквеними даними.
Мета уроку: ознайомити учнів із випадком письмового множення, коли всередині є нулі;
опрацювати задачу з двома буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні
навички; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до
математики.
Обладнання: девіз, лисичка, їжачок, білочка, лісовичок, вовк, пан Коцький, ведмідь,
листочки, грибочки, шишки, горішки, бочки з медом, глечики зі сметаною, ялинки,
кетяги калини.
Тип уроку: урок – подорож.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
Один, два, три, чотири, п’ять!
Ми умієм рахувать.
Вмієм креслити відрізки,
І розвязувать задачі,
Ми – активні не ледачі!
Девіз уроку математики:
Діяти – активно!
Думати – оперативно!
Сперечатися – доказово!
Для всіх – обов’язково!
Завдання уроку (Слайд 2)
ІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні у нас не
просто урок, а урок – подорож. Ми подорожуватимемо осіннім лісом. А в кінці
подорожі потрапимо на галявину чудес. Але щоб потрапити на неї, ви повинні
подолати багато перешкод і виконати завдання усіх лісових мешканців. А завдання
ми виконуватимемо по темі: «Множення у випадку кількох нулів у множнику.
Розв’язуватимемо задачі з буквеними даними».
- Отже, вирушаймо.
ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань учнів.
1. Перевірка домашнього завдання.
- Ми з вами вийшли
із школи і попрямували до лісу. І нас зустрів перший лісовий мешканець.
Відгадайте, хто він.
Сидить у лісі на пеньочку,
Веде звірів у
таночку.
Береже добробут
лісу
Дідусь
добрий…(лісовик)
- Правильно. Це
Лісовичок. Він хоче перевірити чи виконали ви домашнє завдання і чи правильно.
- Зачитайте
відповідь до задачі №437.
- Зачитайте
результати обчислень у порядку зростання № 438.
(171, 13836,
137960, 248577)
- Молодці! Від
Лісовичка отримуєте по – осінньому листочку.
2. Усні обчислення.
- Ми продовжуємо
іти стежкою і тут нам на зустріч лісова пустунка. Хто це?
Що за дивна непосида,
На стежину шишки кида,
З гілки скік та скік на гілку
Упізнали, друзі… (білку)
- Вона пропонує вам
виконати усні обчислення прикладів. Отримайте від Білочки горішки.
А)Гра «Закінчіть логічний ланцюжок» (Слайд 3)
- А тепер
розв’яжіть задачі Мудрої Сови. (Слайд 4, 5)
- Молодці!
Отримайте від неї шишки.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовчі вправи.
- І знову ідучи
стежиною ми зустріли ще одну тваринку і він не хоче нас відпускати в похід
далі, якщо ми не відгадаємо хто він і не виконаємо його завдань. Готові і далі
працювати?
В лісі він без сумки ходить
Яблука й гриби знаходить.
Спина – голки. Очі – намистинки.
Хто це там, біля ялинки? (Їжачок)
- А Їжачок приніс
яблучка. Допоможіть Їжачкові. Ви повинні розв’язати приклади. (Слайд 7)
- Молодці! Ви
впоралися із завданням. Ось вам по яблучку від Їжачка.
- Вирушаємо далі.
2. Пояснення нового матеріалу.
- Наступна лісова
мешканка, яка нас зустріла – це Лисичка. Вона хоче , щоб ми її пояснили як
виконати множення у випадку кількох нулів у множнику.
- 20095 * 2. Для
того, щоб виконати дане множення спочатку треба 5 помножити на 2, дорівнює 10;
0 пишемо 1 запам’ятовуємо. 9 множимо на 2, буде 18 та ще 1, буде 19; 9
записуємо, 1 запам’ятовуємо. 0 множимо на 2, буде 0 та ще 1, буде 1. 0 множимо
на 2, дорівнює 0, записуємо 0. 2 помножити на 2 буде 4. Добуток 40190.
- Тепер Лисичка
наша знає як правильно виконувати таке множення. За це ви отримуєте грибочки.
- Прямуємо далі на
галявину.
3. Первинне закріплення (№ 441) Гра «Полічи з Сорокою»(Слайд 9)
- Але що ж це таке?
Нас зустрічає лісова мешканка. Погляньте на малюнок. Хто вона? Правильно - це
Сорока. Допоможіть їй виконати завдання.
2306 *
6
40801 *
9
40059 * 3
- Продовжуємо нашу
подорож.
Фізкультхвилинка (Слайд 10)
- А наступний
мешканець Ведмедик пропонує трохи нам відпочити. Зробимо зарядку.
Осінь в сад наш завітала –
Усі яблука зібрала.
Поскладали в козубки,
Й ми смакуєм залюбки.
- Молодці!
Відпочили. Отримайте бочечки з медом від нашого Ведмедика і вирушаємо в подорож
далі.
V. Розвиток математичних знань.
1. Самостійна робота(№ 442)
- А ось і останній мешканець, який нас чекає. Це – Вовчик. У нього для вас
теж є завдання. Він хоче перевірити чи знаєте які числа називають парними, а
які непарними.
- Назвіть серед поданих чисел парні.
- Парні числа вам треба збільшити у 6 разів, а непарні – зменшити на 6.
1
варіант.
2 варіант
20756 * 6 =
124536
3015 – 6 =
3009
4006 * 6 =
24036
17201 – 6 = 17195
- Отримайте від
Вовчика по ялиночці.
2. Робота над задачею (№ 443). Допоможи пану Коцькому (Слайд 11, 12)
-
В. - kпо 1224 м ?
М. – с по 208
- Про що розповідається в задачі?
- Скільки місць у великому залі кінотеатру?
- Скільки місць у малому залі кінотеатру?
- Що відомо про кількість глядачів у великому залі?
- Що відомо про кількість глядачів у малому залі?
- Яке питання задачі?
- Чи можемо одразу дати відповідь на питання задачі?
- Що треба знайти спочатку?
- Якою дією?
- Що знайдемо далі?
- Якою дією?
- Що знайдемо потім?
- Якою дією?
- На скільки дій задача?
1224 * k– кількість глядачів за 1 день у великому кінозалі
208 * с – кількість глядачів за 1 день у малому кінозалі
1224 * k + 208 * с – кількість глядачів за день у кінотеатрі.
(Якщо k = 5, с = 4, то: 1224 * k+ 208 * с = 1224 * 5 + 208 * 4 = 6952 (гл.))
- Пан Коцький
задоволений вашою роботою.
3. Самостійна робота (№ 444). Хитра задача (Слайд 13)
- Самостійно
розв’яжіть задачу ІІ способами.
І
спосіб
ІІ спосіб
27 * 3 – 18 * 3 = 27
(км)
(27 – 18) * 3 = 27 (км)
VІ. Підсумок уроку.
- Що нового ви
дізналися на уроці?
- Як виконується
множення у випадку кількох нулів у множнику?
- Як розв’язати
задачу з буквеними даними?
- Молодці! Ви всі
сьогодні гарно попрацювали на уроці.
VІІ. Домашнє завдання.
№ 445, 446 с.
Немає коментарів:
Дописати коментар